Wydrukuj tę stronę

FK/VK6DXI

Nowe informacje od Mirka FK/VK6DXI. Mirek w dniu dzisiejszym (11 maja) zamierza pracować z Noumea. Poinformował, że zamierza spotkać się z FK8DD i popracować z tamtejszej stacji klubowej. Powinno być zatem Mirka lepiej słychać. Dotychczas wszystkie jego łączności zostały przeprowadzone ze sacji za każdym razem częściowo rozwijanej, z anteny typu LW ustawianej na brzegu Oceanu. Mirek poinformował, że po powrocie do VK6 zamierza umieścić log za pracę FK/VK6DXi w LoWT oraz eQSL. W galerii zdjęć umieszczone zostały nowe fotografie przesłane przez Mirka (http://zoom.dxing.pl/index.php/SPDXING/FK_VK6DXI).

Mirek SP5IXI od 17 kwietnia ponownie przebywa na Nowej Kaledonii i jest aktywny jako FK/VK6DXI. Pobyt potrwa około 2 – 3 tygodnie. Jest to wyjazd służbowy, więc praca jest możliwa tylko w wolnym czasie. W praktyce większa aktywność jest możliwa tylko w weekendy, kiedy Mirek może wybrać się na plaże i rozstawić antenę na brzegu Pacyfiku. Praca z hotelu ze względu na zakłócenia jest praktycznie niemożliwa. W ciągu tygodnia Mirek kończy pracę, kiedy jest już ciemno i na wyprawy na plaże jest zbyt późno.

Tym razem Mirek zapomniał zabrać ze sobą manipulatora, a komputer trochę odmawia posłuszeństwa, więc można spodziewać się większej aktywności SSB.

Kilka zdjęć przesłanych przez Mirka można obejrzeć pod adresem http://zoom.dxing.pl/index.php/SPDXING/FK_VK6DXI

QSL za tę aktywność należy przesyłać via VK6DXI - znak domowy Mirka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
SP DX Club

Strona internetowa: www.spdxc.org/