S79SP już za kilka dni w eterze!

W tym tygodniu z Polski wyruszają w podróż członkowie wyprawy S79DX. Poniżej zamieszczamy wiadomość od Włodka SP6EQZ - Kierownika Wyprawy.

W piątek około godziny 16.00 członkowie polskiej ekipy DX-owej w składzie SP2EBG (Bogdan), SP2GKS (Gala), SP6EQZ (Włodek), SP6FXY (Ryszard), SP6JIU (Krzysztof) oraz SP9FOW (Roman) wystartują w dwóch grupach z lotnisk w Pradze i Warszawie, aby po spotkaniu w Dubaju polecieć już wspólnie do Victorii – stolicy Seszeli.

Do celu przybędziemy w sobotę wcześnie rano (czasu lokalnego), mamy nadzieję, że po kilku godzinach przeznaczonych na instalację pierwszych anten znak S79SP pojawi się w eterze.

W tym roku stosunkowo łatwo udało się uzyskać licencję z naszym tradycyjnym już sufiksem „SP” i zarezerwować QTH na północnym krańcu głównej wyspy Mahe, skąd mamy otwarte kierunki propagacyjne, bezpośrednio przez Ocean Indyjski, od JA, poprzez resztę Azji, Europę i NA.

Cały sprzęt pochodzi z poprzednich ekspedycji, został on tylko ponownie starannie sprawdzony i zapakowany zgodnie z innymi, niż w roku ubiegłym limitami bagażu.

Zabieramy ze sobą 5 kompletnych stacji z czterema wzmacniaczami mocy.

Nasze anteny to V160, sfazowane veticale na pasma od 3, 5 MHz , 7 MHz oraz 2 szt. VDA (planujemy je zainstalować bezpośrednio na plaży) GP7 oraz dwa spiderbeamy.

Bliższe szczegóły na stronie wyprawy http://www.s79sp.dxing.pl/

Będziemy pracować w pasmach od 160m do 6m emisjami CW, SSB i RTTY 24 godziny na dobę przez 15 dni non stop.

Mamy skompletowanych 5 niezależnych stanowisk pracy w różnych pomieszczeniach i w zależności od propagacji uruchomimy odpowiednią ilość stacji.

Częstotliwości pracy podane są na naszej stronie wyprawy, aczkolwiek mogą one ulec pewnej korekcie ze względu na ewentualną pracę innych ekspedycji.

Proszę zwrócić uwagę, że w paśmie 7 MHz będziemy mogli nadawać, zgodnie z miejscowym band planem, w zakresie czestotliwości 7.050 kHz do 7.100 kHz (zarówno CW jak i SSB i RTTY) !

Nasz log będzie na bieżąco aktualizowany na stronie Clublogu https://secure.clublog.org/expeditions.php , będzie tam też można porównać swoje osiągnięcia z innymi stacjami, jak również znaleźć optymalne godziny do przeprowadzenia QSO z nami na poszczególnych pasmach. Dzięki uprzejmości OH6BG na naszej stronie zamieszczona jest też bieżąca prognoza propagacyjna. Dla stacji SP jest ona wyjątkowo korzystna.

Jak już pisałem, przy okazji naszych poprzednich aktywności, nie przewidujemy specjalnych częstotliwości ani wywołań kierunkowych dla stacji SP, ale postaramy się, aby wszyscy wołający znaleźli się w naszym logu.

Na fonii prosimy wołać po polsku w połowie pile-up’u, gdyż tam jest najmniejszy tłok.

Stosunkowo duże zapotrzebowanie na S79 jest w NA, dlatego będziemy zwracać szczególną uwagę na tę część świata.

Ponieważ azymut na NA i EU jest praktycznie taki sam prosimy o zdyscyplinowanie i umożliwienie nam pracy z NA w okresach ich propagacji.

W ubiegłym roku, w czasie naszego pobytu na VK9X, stacje EU uniemożliwiały nam pracę ze stacjami NA podczas ich wąskiego okna propagacyjnego.

Stacje wołające prosimy o zachowanie dyscypliny pracy i postępowanie zgodnie ze wskazówkami operatora stacji S79SP.

Będziemy konsekwentnie oczekiwać wołania tylko od stacji, których znak wymieniamy.

Życzymy Wam i sobie dobrej zabawy i uzupełnienia wszystkich brakujących pasm i emisji a my Wam w tym pomożemy, jako, że QSOs ze stacjami SP będą naszym priorytetem.

A więc do usłyszenia już wkrótce!

W imieniu grupy:

Włodek SP6EQZ

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Składki

Jesteś członkiem SP DX Clubu? Pamiętaj o opłaceniu składek członkowskich. Dzięki składkom SPDXC może od wielu lat wspierać polskie i międzynarodowe DXpedycje. Wysokość składki członkowskiej wynosi minimum 50,00 zł rocznie. Składka jest tak niewielka, a jeśli wszyscy ją terminowo wpłacą, w sumie możemy razem zdziałać tak wiele. Konto Stowarzyszenia SPDXC:

SP DX Club, Stowarzyszenie Miłośników Dalekosiężnych Łączności Radiowych
Numer konta
37 1020 2629 0000 9802 0092 5446

 >> Jak opłacić składki

Zjazd SPDXC 2018

Zjazd Stowarzyszenia SPDXC w 2018:

Komunikat Zjazdowy nr 1 [PDF]


 

Nadchodzące aktywności z listy Top 100 Most Wanted

PX

Pozycja
na liście

Info
VP6D 19 Członkowie PDXG DX Group będą aktywni pod znakiem VP6D z Ducie Island (OC-182) od 20 października do 3 listopada
JD/M 25 Take JG8NQJ będzie aktywny pod znakiem JG8NQJ/JD1 z Marcus Island (OC-073), Minami Torishima. Termin: listopad 2018 - luty 2019
ZD9 48 Steve G4EDG będzie aktywny jako ZD9CW z Tristan da Cunha Island (AF-029) od 20 września do 22 października 2018
T5 59 Ali EP3CQ otrzymał pozwolenie na pracę z Somalii i znak 6O1OO
5A 74 Elham (YL) 5A0YL pracuje na pasmach amatorskich z Tripoli, Libya
YJ 75 Stan LZ1GC będzie aktywny jako YJ0GC z Efate Island (OC-035), Vanuatu od 15 października do 4 listopada.
TT 79 LA7GIA będzie aktywny jako TT8KO z Chad. Termin: 9 - 21 października
KH8 80 Hiro JF1OCQ i Mark JJ1TBB będą aktywni jako W1VX/KH8 i KH8C z American Samoa (OC-045). Od 27 października do 6 listopada
ZL7 87 DXpedycja ZL7X będzie pracować z Chatham Islands (OC-038) od 16 do 22 października

 Pozycje na liście wg. zestawienia DXCC Most Wanted opublikowanego przez serwis ClubLog dnia 28 sierpnia 2018.

Członkowie SP DX Clubu (losowe zdjęcia z galerii):

Początek strony