Wyprawa W8S przełożona na jesień 2020

Jak informują organizatorzy wyprawy W8S na Swains Island, termin wyprawy został przełożony na jesień 2020. Decyzja została podjęta w ścisłej współpracy z Alexem Jennings'em, reprezentującym Swains Island. Głównym powodem zmiany terminu są bardzo ścisłe ograniczenia, dotyczące wjazdu na obszar American Samoa. Ograniczenia te zostały w ostatnim czasie narzucone przez Department of Health of American Samoa w następstwie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W8S

Department of Health nie-rezydentom zezwala na wjazd do American Samoa tylko przez Hawaje, po odbyciu tam obowiązkowej kwarantanny, trwającej 14 dni.

Dla członków wyprawy jest to problem nie do przejścia. To by wymagało wydłużenia urlopów o dwa tygodnie, znalezienia nowych lotów, biletów itd. 

Wszystko jest przygotowane i zespół z niecierpliwością oczekuje na wyjazd, ale epidemia koronawirusa to rzecz, która jest poza kontrolą organizatorów.

Choć dla wszystkich nie jest to sytuacja komfortowa, wyprawa W8S została przełożona na późniejszy okres tego roku, nie jest odwołana!

Dziękujemy klubom i osobom indywidualnym, które Swains DXpedition. Doceniamy bardzo tę pomoc, ponieważ pomogła pokryć część kosztów poniesionych przez członków zespołu.

Jednakże, jeżeli w obecnej sytuacji rozważacie zwrot przekazanego wsparcia, prosimy o kontakt. 

Jak tylko będziemy znali nowy pewny termin wyprawy, natychmiast poinformujemy o tym światową społeczność DXmanów.

Bieżące informacje publikujemy na naszej stronie internetowej oraz na naszych profilach Facebook i Twitter

https://swains2020.lldxt.eu/

 

Serdecznie pozdrawiamy,

Ronald Stuy, PA3EWP
Talmaweg 138
2992AK Barendrecht
The Netherlands


SP DX Club jest jednym ze sponsorów wyprawy, dlatego otrzymaliśmy bezpośrednio powyższą informację.

Przyczyny zmiany terminu są oczywiste i właściwie nie wymagają uzasadnienia. Czekamy na kolejne wieści i życzymy Organizatorom powodzenia.

 

Członkowie SP DX Clubu (losowe zdjęcia z galerii):

Początek strony