Zjazd Stowarzyszenia SPDXC

Zjazd SPDXC odbędzie się w terminie 30 września – 2 października. Miejsce: Kobyla Góra, Hotel nad Zalewem (województwo wielkopolskie).

Tegoroczny Zjazd ma charakter sprawozdawczo-wyborczy. Zachęcamy do licznego udziału i wczesnego rezerwowania miejsc.

>> KOMUNIKAT ZJAZDOWY

IARU HF 2022. SN0HQ

Koleżanki i Koledzy,

Za niespełna dwa tygodnie rozegrane zostaną kolejne zawody IARU HF Championship. Oprócz stacji indywidualnych startują w nich organizacje narodowa poszczególnych krajów członkowskich IARU.

Polski Związek Krótkofalowców, od lat, reprezentuje w tych zawodach Zespół SN0HQ., na ogół zajmując miejsca w czołówce klasyfikacji zawodów.

W ubiegłym roku Zespół SN0HQ, mimo niekorzystnego położenia w strefie 28 zajął 5 miejsce w bardzo silnej konkurencji. W tym roku, ze względu na podwyższoną propagację na wyższych  pasmach, liczymy na miejsce w pierwszej trójce stacjo HQ co będzie to niezmiernie trudne.

W maju tego roku odbyło się przed contestowe spotkanie członków Zespołu SN0HQ w Burzeninie  w którym uczestniczyło 65 osób. Po burzliwej dyskusji skorygowana została proponowana lista lokalizacji stacji. Wydaje się, że jest to najlepsza obsada od kilku lat. Na wyższych pasmach wybrano dodatkowo stacje na terenie całego kraju do których przekazywana będzie stacja RUN co umożliwi stacjom SP nawiązanie większej ilości QSOs.

Analizując ubiegłoroczne wyniki specjalną uwagę zwrócona na pasma 21 MHz i 28 MHz, na których w ubiegłorocznych zawodach poszło nam nie najlepiej.

W wyniku licznych kompromisów i zmian lokalizacji ostateczny rozkład stacji wygląda jak niżej:

http://sn0hq.org.pl/graf.php

Lokalizacje stacji głównych, szczególnie na wyższych pasmach będą się okresowo zmieniały aby umożliwić wszystkim stacjom SP nawiązania z nami QSO. Aktualne częstotliwości pracy stacji SN0HQ będą podawane na stronie http://sn0hq.org.pl/dxcluster.php

W roku ubiegłym stacje polskie nawiązały z nami w sumie 1322 QSO z czego 109 stacji nawiązało po 12 QSO i wysłało logi. Rekordzista nawiązał nawet 24 QSO aby być pewnym swych cennych QSO i zapomniał wysłać logu.

W tym roku liczymy również na liczny udział stacji SP.

Pogoda na razie doskonała i jest to okazja do zorganizowania integracyjnych spotkań plenerowych z czynną radiostacją z której krótkofalowcy nie posiadający własnej stacji będą mogli nawiązać QSO ze stacjami SN0HQ.

Liczymy na Was!

Podobnie jak w latach ubiegłych za nawiązanie 12 QSO przyznawane będą białe koszulki Worked all SN0HQ Stations 2022 (ufundowane prze PZK) – regulamin tu: http://sn0hq.org.pl/dyplom-sn0hq-i-award.php a dodatkowo losowane będą cenne nagrody rzeczowe wśród stacji które nawiążą 12 QSO ze stacjami SN0HQ i w terminie 5 dniowym wyślą log do organizatora.

W tym roku jedną z nagród będą książki  Przemka SP7VC „ Z radiem przez świat” Przemek SP7VC spędził 18 lat w podróży, odwiedził 99 krajów i z prawie wszystkich pracował radiowo, a teraz napisał tę książkę!

"Z radiem przez Świat" to zbiór wspomnień i porad podróżnika krótkofalowca. Przemek podpowiada czytelnikom jak korzystnie zorganizować wyprawy do wszystkich zakątków świata, jaki sprzęt (krótkofalarski i nie tylko) może przydać się w podróży, jakie miejsca warto odwiedzić na każdym kontynencie, ale przede wszystkim opowiada o  swoich przygodach w czasie wypraw. Ponad 430 stron i 850 fotografii z różnych zakątków świata. Pozostałe nagrody to akcesoria i sprzęt krótkofalarski oraz gadżety krótkofalarskie ufundowane przez PZK.

W roku ubiegłym zmieniony został regulamin dyplomu SN0HQ – regulamin tu: http://sn0hq.org.pl/worked-all-sn0hq-stations.php

Podobnie jak w latach poprzednich do logowania użyty zostanie program N1MM+ w wersji sieciowej. System informatyczny zapewnił SP6ZT (TNX Jurku!) . W czasie zawodów do komunikacji pomiędzy stacjami używany będzie komunikator IRC (TNX SP5ELA)

Obecnie przeprowadzane są próby logowania w sieci w których uczestniczyło już się większość stacji.

Wszyscy członkowie  Zespołu SN0HQ udostępniają własne stacje i poświęcają swój czas aby nasz wynik był jak najlepszy. Proszę doceńcie to i wołajcie nas w zbliżających się zawodach.

Przykładem narodowej mobilizacji mogą być Niemcy – ekipa DA0HQ która nawiązuje wielokrotnie więcej QSO ze swoimi członkami DARC (ale ich jest ponad 35 000 a nas około 3 500). Ponadto, podobnie jak my, funduje dyplomy i nagrody dla niemieckich uczestników zawodów.

Ekipa SN0HQ  zrobi wszystko aby osiągnąć jak najlepszy wynik, teraz kolej na stacje SP!

Do usłyszenia w zawodach 09 – 10 lipca.

 

Regulamin tu: http://sn0hq.org.pl/regulamin.php

73! Włodek SP6EQZ
Kapitan SN0HQ

Wyświetlony 227 razy

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27/06/2022

Więcej w tej kategorii:

Media

Wiadomości DXNews.com

DX Engineering Radio Blog

Podcasty QSO Today

 • KD7BBC
  Episode 412 - Richard Bateman - KD7BBCRichard...
 • AF7YQ
  Episode 411 - Eric Anderson - AF7YQEric Anderson,...
 • K1KA
  Episode 410 - Dave Mackey - K1KADave Mackey, K1KA,...
 • KC8VKA
  Episode 409 - Frank Roman - KC8VKAFrank Roman,...
 • AI4VE
  Episode 408 - Will Ravenel - AI4VEWill Ravenel,...
Powrót na górę strony