Ostatnie weryfikacje DXCC w 2016

Tradycją jest, że grudzień jest miesiącem podsumowania osiągnięć w bieżącym roku kalendarzowym. Tak jest również w programie DXCC, Proszę więc o w miarę wczesne przesłanie aplikacji, tak aby dotarły przed świątecznym szczytem na poczcie, bo mogą się opóźnić lub zaginąć. DXCC Card Checker też chce mieć święta, a bardzo lubi je obchodzić... no cóż jest tylko człowiekiem.

Chciałbym zwrócić przy okazji uwagę, że ostatnio nastąpił niezrozumiały nawrót do aplikacji papierowych, droższych i niebezpiecznych dla aplikanta, gdyż musi podać numer karty kredytowej na aplikacji, którą wysyła się pocztą.

Więc proszę o przesyłanie aplikacji online wraz z załączonymi kartami ułożonymi tak jak na wydruku. Proszę również o nie używanie kopert zwrotnych o zbyt dużych rozmiarach w stosunku do liczby przesłanych kart lub użycie dużych pudełek od butów do przesłania kilkudziesięciu kart. W efekcie powoduje to zwiększone opłaty pocztowe ze względu na niestandardowe rozmiary. Być może w urzędzie pocztowym aplikanta nie stosują dopłat, lecz w województwie opolskim dokładnie mierzą przesyłki.

Jednocześnie proszę o nie wysyłanie informacji o zamiarze wysłania aplikacji przed jej wysłaniem. Na aplikację rekordzisty z SP6 czekam już dobre kilka lat. Najlepiej wysłać informację o wysyłce dzień po jej wysłaniu i podać czy jest to przesyłka zwykła czy priorytetowa.

73
Leszek SP6CIK

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Członkowie SP DX Clubu (losowe zdjęcia z galerii):

Początek strony