Przegląd Przegląd Szukaj Szukaj Dodaj Dodaj Do góry Do góry
Szczegóły pliku
Radio Audio Filter Radio Audio Filter HOT

Kolejny program autorstwa Piotra SP5CFD. Program Radio Audio Filter działa głównie pod Windows 2000/XP. Na Windows98/98SE/Me też może działać, ale różnie i chodzi głównie o to, by 16-to bitowa karta dźwiękowa fullduplex ze sprzętowym mixerem miała sterownik (driver) typu WDM.

Program ma do wyboru sześć filtrów niezależnie dla każdego z dwóch kanałów odbiorczych. Szerokości pasma każdego z nich oraz offsety można edytować w pliku „RAFilter.ini”, tak jak i zakresy dynamiki zobrazowania.

Filtry CW mają możliwość zmiany offsetu plus/minus 250 Hz wokół częstotliwości określonej przez PITCH. Filtry SSB (o szerokości pasma większej od 1500 Hz) mogą zmieniać offset wokół dolnej częstotliwości granicznej 300 Hz. Przy podłączeniu do radia z jednym odbiornikiem można przełączyć sygnał wejściowy programu na „mono” i tego samego sygnału słuchać w dwóch kanałach z różnymi szerokościami filtrów.

Kanały wyjściowe także można przełączać a w prawym jest regulacja tłumienia. Program może więc pomóc przy pracy zarówno CW jak i SSB, ze splitem i bez.

Głównym problemem przy pracy z programem jest opóźnienie dźwięku, ale jest ono zadowalające czasami nawet dla pracy CW (oczywiście nie w zawodach).

Może program będzie dla niektórych przydatny, zwłaszcza do pracy z radiem bez DSP.

Szczegóły

Wersja:
Wielkość61.64 KB
Pobrany1 098
Licencja
Autor
Dodany2005-09-13 02:00:00
Dodany przez
Data modyfikacji
Zmieniony przez

Pobierz

Członkowie SP DX Clubu (losowe zdjęcia z galerii):

Początek strony