Działanie strony i Listy Dyskusyjnej SPDXC

Działanie strony i Listy Dyskusyjnej SPDXC

W ostatnim czasie, co pewnie dało się zauważyć, na stronie internetowej SP DX Clubu nastąpiło nieco zmian i modyfikacji. Dotyczą głównie wyglądu strony oraz - w mniejszym stopniu - zawartości i treści. Jest to związane z aktualizacją oprogramowania, szablonów strony oraz migracją strony na nowy serwer (z serwera w USA na serwer w Holandii). 

Podczas wykonywania takich zmian zdarzają się różne problemy techniczne, jeśli zatem dostrzeżecie jakieś błędy w funkcjonowaniu strony, prosimy o przekazanie informacji.

ednym z niezamierzonych efektów migracji na inny serwer jest bezpowrotna utrata archiwum wiadomości z Listy Dyskusyjnej SPDXC. Niestety to jest strata nieodwracalna. Brak archiwum zauwazyliśmy zbyt późno, aby odwrócić proces migracji. Archiwum będzie się tworzyć od zera - w trybie miesięcznym (podobnie, jak było to na poprzednim serwerze).

Niezależnie od powyższych zmian, wiemy o problemach z docieraniem wiadomości z Listy Dyskusyjnej do adresatów posiadających konta email w domenie wp.pl. Te kłopoty są niezależne od nas i są związane z polityką bezpieczeństwa stosowaną w serwisach WP.pl. Postaramy się wyjaśnić i rozwiązać te problemy, choć to nie jest bezpośrednio zależne od nas. Sytuacja wygląda tak, że wiadomości wysyłane przez wszystkie osoby zapisane bez problemu docierają na Listę. Natomiast problem występuje w drugim kierunku - wiadomości rozsyłane przez Listę oraz wiadomości administracyjne (np. maile z opcją zmiany hasła do opcji Listy) nie docierają do adresatów, którzy mają założone konta w domenie wp.pl.

Jeśli problemów nie uda się usunąć, może wykorzystamy inną możliwość zdefiniowania listy dyskusyjnej (np. na zewnętrznym serwerze typu groups.io lub Google). Decyzję oczywiście podejmie Zarząd SPDXC.

Wyświetlony 52 razy

Więcej w tej kategorii:

Media

Najbliższe zawody zaliczane do współzawodnictwa Intercontest KF

CQ WW DX SSB Contest

24 - 25.10.2020

Wiadomości DXNews.com

DX Engineering Radio Blog

Podcasty QSO Today

 • N9JIM
  Episode 323 - Jim Moss -...
 • NQ1R
  Episode 322 - Bob Inderbitzen -...
 • WX2S
  Episode 321 - Steve Masticola -...
 • W6LG
  Episode 320 - Jim Heath -...
 • AJ8B
  Episode 319 - Bill SalYers -...

Członkowie SP DX Clubu (losowe zdjęcia z galerii):

Powrót na górę strony