Komisja współzawodnictwa Intercontest KF po akceptacji Zarządu SPDXC postanowiła w wynikach tegorocznego współzawodnicta uwzględnić zawody EUHFC, które odbywają się w pierwszą niedzielę sierpnia.

Działanie strony i Listy Dyskusyjnej SPDXC

Działanie strony i Listy Dyskusyjnej SPDXC

W ostatnim czasie, co pewnie dało się zauważyć, na stronie internetowej SP DX Clubu nastąpiło nieco zmian i modyfikacji. Dotyczą głównie wyglądu strony oraz - w mniejszym stopniu - zawartości i treści. Jest to związane z aktualizacją oprogramowania, szablonów strony oraz migracją strony na nowy serwer (z serwera w USA na serwer w Holandii). 

Podczas wykonywania takich zmian zdarzają się różne problemy techniczne, jeśli zatem dostrzeżecie jakieś błędy w funkcjonowaniu strony, prosimy o przekazanie informacji.

ednym z niezamierzonych efektów migracji na inny serwer jest bezpowrotna utrata archiwum wiadomości z Listy Dyskusyjnej SPDXC. Niestety to jest strata nieodwracalna. Brak archiwum zauwazyliśmy zbyt późno, aby odwrócić proces migracji. Archiwum będzie się tworzyć od zera - w trybie miesięcznym (podobnie, jak było to na poprzednim serwerze).

Niezależnie od powyższych zmian, wiemy o problemach z docieraniem wiadomości z Listy Dyskusyjnej do adresatów posiadających konta email w domenie wp.pl. Te kłopoty są niezależne od nas i są związane z polityką bezpieczeństwa stosowaną w serwisach WP.pl. Postaramy się wyjaśnić i rozwiązać te problemy, choć to nie jest bezpośrednio zależne od nas. Sytuacja wygląda tak, że wiadomości wysyłane przez wszystkie osoby zapisane bez problemu docierają na Listę. Natomiast problem występuje w drugim kierunku - wiadomości rozsyłane przez Listę oraz wiadomości administracyjne (np. maile z opcją zmiany hasła do opcji Listy) nie docierają do adresatów, którzy mają założone konta w domenie wp.pl.

Jeśli problemów nie uda się usunąć, może wykorzystamy inną możliwość zdefiniowania listy dyskusyjnej (np. na zewnętrznym serwerze typu groups.io lub Google). Decyzję oczywiście podejmie Zarząd SPDXC.

Wyświetlony 993 razy

Media

Wiadomości DXNews.com

DX Engineering Radio Blog

Podcasty QSO Today

 • K9AF
  Episode 406 - Jerry Arnold - K9AFJerry Arnold, K9AF,...
 • N7HG
  Episode 405 - Herb Goodluck - N7HGHerb Goodluck,...
 • N3DEZ
  Episode 404 - Desiree Baccus - N3DEZDesiree Baccus,...
 • VE3TWM
  Episode 403 - Tracy McKim - VE3TWMTracy McKim,...
 • KM6TVJ
  Episode 402 - Geoffrey Mark - KM6TVJGeoffrey Mark,...
Powrót na górę strony