Zjazd Stowarzyszenia SPDXC

Zjazd SPDXC odbędzie się w terminie 30 września – 2 października. Miejsce: Kobyla Góra, Hotel nad Zalewem (województwo wielkopolskie).

Tegoroczny Zjazd ma charakter sprawozdawczo-wyborczy. Zachęcamy do licznego udziału i wczesnego rezerwowania miejsc.

>> KOMUNIKAT ZJAZDOWY

SP DX Club

Zjazd SPDXC 2022. Nowy Zarząd

Witam wszystkich,

W imieniu Zarządu oraz swoim chciałbym bardzo podziękować za tak liczne przybycie na Zjazd i wspaniałą atmosferę. W sumie odwiedziło nas blisko 100 osób co jest wielkim sukcesem i niewątpliwie był to jeden z liczniejszych Zjazdów ostatnich lat. Bardzo się cieszę, że mogliśmy spotkać nowych członków, kandydatów, nowych uczestników, którzy po raz pierwszy byli na corocznym spotkaniu SPDXC.

Ogromnie jestem wdzięczny całej ekipie "starszej młodzieży" - seniorów, którzy nas odwiedzili, stokrotnie dziękuję Wam za to, że mieliście siłę i ochotę z nami się spotkać oraz wesprzeć nas swoją wiedzą, doświadczeniem. Tegoroczny Zjazd utwierdził mnie w przekonaniu, że jesteśmy silną grupą z wielkim potencjałem i wiedzą, potrafimy się jednoczyć i pomagać sobie wzajemnie.

Obyśmy zawsze byli dla siebie życzliwi i pomocni, profesjonalni w każdym calu - to powinno zawsze wyróżniać Członków Stowarzyszenia SPDXC.

Oto nowy skład Zarządu:

 1. Prezes - SP5ADX Radosław (Radek)
 2. Wiceprezes - SP8NTH Grzegorz
 3. Wiceprezes ds. sportowych - SQ9S Adam
 4. Sekretarz - SP7GAQ Andrzej
 5. Skarbnik - SP7CVW Jerzy

Bardzo dziękujemy wszystkim za zaufanie i wybranie nas na kolejną kadencję. Jak widzicie skład osobowy został trochę "odmłodzony", w końcu młodzież też musi się nauczyć prowadzić Stowarzyszenie ;-), aby funkcjonowało jak najlepiej przez kolejne lata. Nie ukrywam, że już mamy nowe pomysły, projekty oraz ambicje. W moim przekonaniu stanowimy fajny team, przyjaciół z różnymi doświadczeniami i temperamentami, liczę na to, że współpraca będzie się układała i jej owocem będzie ożywienie Stowarzyszenia, pozyskanie nowych środków z dotacji, rozwój informatyczny, rozpalenie ducha DX huntera!

Dziękuję wszystkim - bez wyjątków, bez Was nie było by tego co mamy!

Licznie mnie pytacie gdzie będzie kolejny Zjazd. Wielu z Was ponownie chciało by powrócić do Jarnołtówka. Były też propozycje na okolice Bydgoszczy. Zapewniam, że organizację kolejnego spotkania rozpoczniemy dużo wcześniej, aby uniknąć braku wolnych terminów, wstępne rezerwacje dokonamy z dużym wyprzedzeniem. Nie jest to proste zadanie obecnie, ale ruszamy pełną parą.

Kobyla Góra przechodzi do historii, mam nadzieję, że Wam się podobało.

VY 73 de Radek, SP5ADX

SP9KJ. Silent Key

Dnia 15.07.2022 otrzymaliśmy informację, że z naszego grona odszedł na zawsze

Jerzy Szczesniak-Maszadro
SP9KJ

SPDXC#27

Był postacią niezwykle zasłużoną dla krotkofalarstwa i SP DX Clubu. W latach 1962 - 1965 był członkiem Zarządu SPDXC.

Niech odpoczywa w pokoju...

 

3D2RRR. Polska wyprawa na Rotuma Is.

Na pasmach wkrótce będzie można usłyszeć polską wyprawę 3D2RRR na Rotuma Is. W wyprawie biorą udział 3D2SP (SP5MXZ), 3D2EZ (SP5ES), 3D2DOM (3Z9DX) oraz prawdopodobnie jeszcze jeden operator. Szczegóły na QRZ.com.

W tej chwili (16.05) ze względu na krążące w tamtej części świata cyklony członkowie wyprawy czekają na okienko pogodowe, aby wypłynąć z Fidżi na Rotumę (podróż to około 2 dni).

SP9CTT. Silent Key

Wojtek SP9PT poinformował, że z naszego grona na zawsze odszedł

Marian Ścigała
SP9CTT

SPDXC #406

Niech odpoczywa w pokoju...

 

Na razie nie mamy informacji o czasie i miejscu pogrzebu

DJ9ZB. Silent Key

Niestety z naszego grona odszedł kolejny znany krótkofalowiec - organizator wielu ważnych DXpedycji, Franz Langner DJ9ZB.

Zmarł 7 maja 2022. Niech odpoczywa w pokoju.

VU4W. 2-16 maja

Wyprawa VU4W na Andaman Islands (AS-001) jest aktywna na pasmach od 2 do 16 maja. Operatorami są YL2GM oraz VU2CDP i VU2CPL.

Szczegółowe informacje na strone https://www.lral.lv/.

Jacek SP5EAQ poinformował, że wkrótce rozpocznie się wysyłka kart QSL za jego ostatnią aktywność FO/SP5EAQ oraz TX5AQ z Rimatara Is. (OC-050).

QSL Managerem wyprawy jest Marek SP7DQR. Marek jest w tej chwili na kilkudniowym wyjeździe. Po powrocie do domu rozpocznie potwierdzanie otrzymanych kart QSL.

tx5aq foto 600

SP5FLB. Silent Key

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że do krainy wiecznych DXów odszedł nasz Kolega

Wiesław Niedbała
SP5FLB

SPDXC#596

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 26 marca o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowym Dworze Mazowieckim.
Po Mszy Św. nastąpi odprowadzenie na cmentarz parafialny.

Niech odpoczywa w pokoju. Wyrazy współczucia dla Rodziny i Przyjaciół.

 

JH1AJT (Zorro). Silent Key

Jak informuje portal DX-News, 22 marca 2022 do krainy wiecznych DXów odszedł Zorro JH1AJT. Osobowość doskonale znana światowej społeczości DXmanów z organizacji wielu wypraw DX do bardzo poszukiwanych krajów. Znamy go chociażby z takich wypraw jak KH8Z, A5A, A51A, A5/JH1AJT, E30FB, E31A, ET3DX, 9E2A, PJ8Z, FS/KH8Z, S21YX, S21YZ, VP8DNT, XW1A, XW30A, XU1A, XZ1A, XZ1Z, XZ1J, ZV5AJT, 7O1A, JH1AJT/JD1.

PIerwszą licencję otrzymał w 1964 roku, kiedy miał 15 lat.Od tego czasu krótkofalarstwo stało się jego życiową pasją, jak też okazją do nawiązania wielu przyjaźni z krótkofalowcami na całym świecie. Te kontakty były dla niego zawsze bardzo ważne, co niejednokrotnie podreślał. Wiele czasu poświęcał na organizacje działalności charytatywnej. W 2010 roku założył fundację Foundation for Global Children.

Niech odpoczywa w pokoju!


Źródło informacji: Forum DXNEWS

Poniżej oficjalna informacja, dotycząca zawodów SP DX Contest 2022:

Na wspólnym posiedzeniu PZK, SPDXC i Komisji SP DX Contest 2022 przy współudziale GKR PZK postanowiono odwołać tegoroczne zawody SP DX Contest.

PZK, SPDXC, Komisja SP DX Contest 2022

Wiadomości DXNews.com

DX Engineering Radio Blog

Podcasty QSO Today

 • W0LD
  Episode 419 - Lauren Libby - W0LDLauren Libby, W0LD,...
 • NP4G
  Episode 418 - Otis Vicens - NP4GOtis Vicens, NP4G,...
 • W8CI
  Episode 417 - Michael Kalter - W8CIMichael Kalter,...
 • VA3ON
  Episode 416 - Rod Hardman - VA3ONRod Hardman, VA3ON,...
 • AE4S
  Episode 415 - Bill Jordan - AE4SBill Jordan’s, AE4S,...
Powrót na górę strony