Jozef OM7ZZ z MicroHAM kilka dni temu przesłał informacje o ARCO. Nie chodzi oczywiście o miasto w Północnych Włoszech, ale o nowy produkt MicroHAM. Pod nazwą ARCO kryje się nowoczesny sterownik obrotów antenowych. Sterownik może współpracować praktycznie z każdym obrotem antenowym i posiada wiele unikalnych funkcji.


ARCO nie wymaga komputera (choć może współpracować z komputerem) ani  jakikolwiek dodatkowych urządzeń, aby poprawnie działać i aby można było sterownik skonfigurować. Jednocześnie zawiera szeroki wybór interfejsów przeznaczonych do pracy zdalnej (remote). ARCO oczywiście obsługuje sterowanie azymutem i elewacją. Obsługa urządzenia odbywa się za pośrednictwem 7-calowego dotykowego ekranu. Kierunek (azymut) jest wyświetlany na mapie świata z centrum skonfigurowanym przez użytkownika, wyświetla aktualny obszar grey line i posiada kilka opcji i schematów kolorów. 

Sterowanie silnikiem obrotu antenowego odbywa się poprzez czterokanałowy sterownik z zabezpieczeniem prądowym i kontrolą temperatury, monitorowaniem zasilania itp. Urządzenie może sterować silnikami stałoprądowymi do 48V oraz zmiennoprądowymi do 24V oraz posiada rozbudowane funkcje hamowania silnika. Start oraz zatrzymanie silnika mogą wykorzystywać rozbudowane opcje stopniowania prędkości, co znacznie poprawia rozkłady sił działających na obrót antenowy, anteny oraz maszty. Kontrola prędkości wykorzystuje także funkcje adaptujące działanie do zmiennych warunków związanych z działaniem wiatru czy oblodzenia.

Urządzenie ARCO posiada wbudowany zasilacz odpowiedzialny za elektronikę urządzenia oraz drugi zasilacz dedykowany do sterowania silnikami obrotów antenowych. 

Wszystkie opcje związane z ustawieniami parametrów pracy urządzenia są ustawiane za pośrednictwem menu na dotykowym ekranie urządzenia. 

Kolejnym ważnym parametrem ARCO jest obsługa LAN oraz możliwość łączenia wielu urządzeń ARCO w zestawy, umożliwiające zintegrowane sterowanie zestawami antenowymi. Taki zestaw może być układem dwóch lub kilku urządzeń połączonych bezpośrednio lub też znajdujących się w różnych częściach świata i połączonych za pośrednictwem sieci.

To tylko niektóre z wielu zaawansowanych opcji sterowników ARCO.

Ilość opcji jest imponująca. Cena urządzenia także.

Szczegóły na stronie producenta: https://microham.com/contents/en-us/d50_ARCO.html

Tags:

Komentowanie jest wyłączone

Archiwum wiadomości

lipiec 2021
PWŚCPSN
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Najnowsze komentarze