Wydawnictwo CQ Contest (które jest także organizatorem wszystkich edycji zawodów CQ WW i CQ WPX), na swojej stornie internetowej ogłosiło zasady postępowania wobec stacji z Rosji i Białorusi. Poniżej tłumaczenie artykułu z bloga „CQ”

Czasem zadanie sprostania terminom to rzecz pozytywna, czasem nie. W tym wypadku nie była to dobra rzecz. Nadszedł termin zamknięcia wrześniowego wydania „CQ”, podczas gdy trwały intensywne dyskusje, dotyczące traktowania stacji z Rosji i Białorusi, startujących w zawodach firmowanych przez CQ. Ponieważ jednoznaczne zasady nie zostały wypracowane, postanowiono reguły przyjęte na wiosnę. Wciąż trwają dyskusje i uzgodniono kilka niewielkich zmian, które powinny wpłynąć na zwiększenie liczby uczestników zawodów, ale jednocześnie wraz z innymi organizacjami krótkofalarskimi potępiamy inwazję na Ukrainę. Zastosowanie ma uaktualniona polityka postępowania, która znosi zasady opublikowanie we wrześniowym wydaniu CQ. – Wydawca

  1. Począwszy od nadchodzących zawodów CQ WW RTTY DX w dniach i we wszystkich kolejnych zawodach organizowanych przez CQ, wznawiamy przyjmowanie dzienników od stacji z Rosji/Białorusi jako regularnych logów, wznawiamy publikowanie wyników tych stacji oraz zaliczanie łączności/punktów/mnożników z wszystkich tego rodzaju dzienników.
  2. Jednakże, plakietami nie będą nagradzane kwalifikujące się do tego stacje z Rosji/Białorusi. W przypadku kiedy jedna z takich stacji osiągnie najlepszy wynik w jakiejś kategorii, plakietę otrzyma stacja z kolejnym najwyższym wynikiem, o ile nie będzie to stacja z Rosji/Białorusi.
  3. Dyplomy generowane online nie będą przyznawane (dostępne) dla żadnych stacji z Rosji/Białorusi, niezależnie czy będą to specjalne wyróżnienia czy wynikające z rankingu w zawodach.
  4. Wydawnictwo CQ znajdzie partnerów, przy których udziale zostanie powołany program humanitarny, którego celem będzie wsparcie dla mieszkańców Ukrainy. To przedsięwzięcie będzie zrealizowane w powiązaniu z dotychczasowymi działaniami albo będzie czymś całkowicie nowym. Szczegóły tego programu zostaną ogłoszone, jak tylko zostaną opracowane jego zasady.
  5. Zasady niniejszej polityki mogą się w przyszłości zmienić, o ile będzie to uzasadniać rozwój wypadków.

Tekst źródłowy: https://cqnewsroom.blogspot.com/2022/08/updated-cq-contest-policy-relating-to.html

No responses yet

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *